Blog z kuchnią na okrągło

Jakie przyprawy do spaghetti wybrać?

Spaghetti to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dań kuchni włoskiej, które cieszy się ogromną popularnością. Jakie przyprawy dodać, aby podkreślić jego smak i cieszyć się jeszcze lepszym aromatem? Choć każdy z nas ma własne preferencje smakowe, to istnieją konkretne przyprawy do spaghetti, bez których potrawa nie może istnieć. Dodają jej subtelności lub ostrego posmaku, wprowadzając śródziemnomorski sznyt. 

Pełnia smaku i aromatu

przyprawy do spaghetti

Gotując makaron, należy pamiętać, aby danie właściwie przyprawić. Odpowiednia kompozycja przypraw zapewnia nie tylko wspaniały smak, ale również aromat i zapach. Podstawowe przyprawy do spaghetti to:

  • czosnek,
  • bazylia,
  • oregano,
  • zioła prowansalskie,
  • słodka papryka,
  • sól i świeżo mielony pieprz.

Miłośnicy ostrych przypraw mogą także wybrać ostrą papryczkę lub płatki chilli, które podkręcą smak sosu i dodają mu głębi.

Świeże zioła o unikalnym zapachu i aromacie

Decydując się na przyprawy do spaghetti, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Najlepiej- jeśli to tylko możliwe- wybrać świeże zioła, szczególnie takie jak bazylia czy oregano, które pasują nie tylko do sosu pomidorowego w wersji wegetariańskiej, ale również sosu bolońskiego. Świeże zioła są niezwykle aromatyczne, a przy tym intensywnie smakują, dzięki czemu wspaniale wzbogacają smak śródziemnomorskiej potrawy i nie tylko. Świeża bazylia cechuje się słodko- pikantnym smakiem, a jednocześnie zapachem przypominającym ostre goździki, co daje niezwykłe połączenie. Z kolei oregano wyróżnia się silnym zapachem, ale lekko gorzkawym smakiem, dzięki czemu zapewniają zestaw idealny. Warto podkreślić, że obie przyprawy do spaghetti, jak i zioła prowansalskie charakteryzują się nie tylko świetnym smakiem, ale również licznymi walorami zdrowotnymi, ponieważ stymulują układ trawienny i niwelują problem ze wzdęciami. Nie można zapomnieć o walorach estetycznych przypraw. Spaghetti udekorowane zielonymi listkami prezentuje się pięknie- nie sposób oderwać od potrawy wzroku, co w połączeniu z zapachem, tylko potęguje apetyt.