Blog z kuchnią na okrągło

Funkcjonalny piec konwekcyjno-parowy

Piece konwekcyjno-parowe są na szeroką skalę wykorzystywane w restauracjach, barach i innych lokalach z gastronomią. To nowoczesne sprzęty, które pozwalają szybko i sprawnie wykonać swoją pracę. Jak dobrać piec tego typu? Z czego tworzone jest urządzenie? Gdzie szukać ciekawych rozwiązań?

Piec konwekcyjno-parowy

piec

Na rynku znajdziemy dwa typy takich urządzeń – piece konwekcyjne i konwekcyjno-parowe. Te drugie są o tyle ciekawsze, że pozwalają na więcej możliwości i bazują na wszechstronnym zastosowaniu. Nowoczesne urządzenia z pewnością usprawnią przygotowywania posiłków, jednocześnie nie tracąc walorów odżywczych i smakowych. Zakup wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, gdyż producenci oferują coraz ciekawsze modele. Zastanówmy się, jaka wielkość pieca będzie odpowiednia w danym miejscu i na jakich udogodnieniach najbardziej nam zależy.

Piece konwekcyjno parowe dostępne są na Gastromocni.pl

Wydajny piec konwekcyjno-parowy

Z pewnością na uwagę zasługuje tutaj wydajność i dobra jakość urządzenia. Piece tego typu z powodzeniem zastąpią tradycyjne piekarniki elektryczne lub gazowe, które nie dają zbyt wielu możliwości co do przygotowywania dań. Nic więc  dziwnego, że piec konwekcyjno-parowy cieszy się tak dużym zainteresowaniem na rynku. W tym przypadku na wagę złota jest renomowana marka i niezawodne działanie sprzętu, który posłuży nam przez długi czas. Zakupu dokonamy także w  sklepach internetowych, dzięki czemu zaoszczędzimy czas.

Nowoczesne piece dla gastronomii wyróżniają się dobrą jakością. Są wykonywane najczęściej ze stali nierdzewnej, która jest trwała i estetyczna.