Blog z kuchnią na okrągło

Z jakiego materiału wybrać talerze Luminarc?

Aby wybrać wysokiej jakości talerze Luminarc, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał z którego są one wykonane. Zastosowane tworzywo ma duży wpływ nie tylko na design talerzy, ale również na ich żywotność. Większość osób niestety zwraca uwagę jedynie na design, cenę i rozmiar talerzy, co jest dużym błędem. Wysokiej jakości tworzywa są największą gwarancją trwałości i żywotności.

Na jakie materiały talerzy postawić?

Najdroższym tworzywem do produkcji talerzy Luminarc jest oczywiście porcelana. Największym atutem porcelany jest elegancki design i lekka waga. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne talerze z ręcznie malowanymi brzegami. Największym minusem porcelany jest oczywiście wysoka cena, która dla wielu osób może okazać się barierą nie do przeskoczenia. Elegancki talerz Luminarc, może okazać się także doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby.

talerze luminarc

Ceramika i duralex, czyli talerze Luminarc

Najlepszą alternatywą dla drogiej porcelany są oczywiście talerze Luminarc wykonane z ceramiki. Talerze tego typu wyróżniają się niską wagą i oryginalnym designem. Pamiętać należy jednak o tym, że talerz Luminarc wykonany z ceramiki jest dość kruchy, dlatego też należy na niego uważać. Z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność zdobywa duralex. Mowa tutaj oczywiście o szklanych talerzach, które co prawda prezentują się bardzo okazale, ale niestety są dość ciężkie. Nowością na rynku jest fajans, czyli charakterystyczny rodzaj ceramiki. Oryginalny fajans najczęściej pokryty jest przejrzystą powłoką.