Blog z kuchnią na okrągło

Talerzyki deserowe na ciasto- urozmaiceniem plenerowego przyjęcia lub pikniku

Przyjemnie jest po odpoczywać sobie w ogrodzie z filiżanką ulubionej kawy i słodkim deserem w ręku. Uczucie zadowolenia wzrasta dodatkowo, kiedy ten wspaniały deser jest ulokowany na eleganckim talerzyku deserowym do ciasta. Wtedy można nasycić nie tylko żołądek, lecz także wzrok.

Jaki wzór mogą mieć namalowany talerzyki deserowe do ciasta?

Talerzyki do ciasta mają przeważnie na swojej powierzchni narysowane figury geometryczne lub ładne pozłacane linie. Niemniej nie jest to jedyny obowiązujący trend. Na talerzykach do ciasta widuje się także motywy roślinne lub zwierzęce. Poza tym deserowe talerzyki na ciasto wcale nie muszą być okrągłe. Równie wspaniale prezentują się te kwadratowe, na których bez cienia wstydu czy zażenowania można podać kawę lub herbatę.

A co z talerzykami o nieco odważniejszej kolorystyce?

talerzyki do ciasta

One też się zdarzają. Nietuzinkowe i barwne talerzyki deserowe do ciasta to domena dziecięcych przyjęć. Urodziny w otoczeniu kolorowych talerzyków na ciasto to obecnie żadna nowość. Designerskie talerzyki na ciasto dla dzieci są teraz pełne wizerunków baśniowych oraz bajkowych postaci. Najmłodszym do wyobraźni przemawiają także talerzyki deserowe z podobizną mikołaja czy renifera. Z wielkim entuzjazmem kładą je na wigilijnym stole. Bywa i tak, iż świąteczne talerzyki na ciasto towarzyszą im również przez pozostałą część roku i uświetniają pikniki w ogrodzie. Dzieciom najbardziej podobają się talerzyki do ciasta w ekstrawaganckich kolorach. Te białe klasyczne nie robią na nich, aż tak ogromnego wrażenia.