Blog z kuchnią na okrągło

Kiedy warto skorzystać z mocy babki?

Dawniej była jednym z najważniejszych sojuszników w walce z ranami i problemami skórnymi, dziś wiemy, że możliwości wykorzystania babki lancetowatej są znacznie szersze. Co warto wiedzieć na ten temat?

Niepozorna roślina pełna skarbów

Choć babka lancetowata (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-przeciwzapalne/babka-lancetowata-lisc-ciety) wygląda dość niepozornie, w jej liściach kryje się wiele cennych dla naszego zdrowia substancji. Garbniki, związki śluzowe oraz kwasy organiczne same w sobie mają wielką moc, a przecież w liściach babki można też znaleźć sporo witamin (m.in. C i K) oraz składników mineralnych (m.in. cynku, potasu oraz sodu). To dzięki nim babka może pomagać nam w walce o zdrowie oraz o piękny wygląd, a im szersza nasza widza na temat jej właściwości, tym mądrzej potrafimy z niej korzystać.

Kiedy warto sięgnąć po babkę?

Wtedy, gdy potrzebne jest dodatkowe wsparcie w walce ze stanami zapalnymi, oraz wtedy, gdy głównym problemem zdrowotnym okazują się infekcje gardła oraz kaszel. Z mocy babki można też korzystać przy chorobie wrzodowej, która może stać się przyczyną wielu problemów z silnym bólem.

Babkę warto też docenić w chwili, gdy dokuczają nam problemy ze skórą. Okłady z tej rośliny pomogą nam w walce z owrzodzeniami oraz czyrakami, będą też pomocne przy stłuczeniach oraz oparzeniach. Warto pamiętać, że ta uniwersalna roślina może nas też zaskoczyć kosmetycznymi właściwościami, a walka z szarym kolorytem skóry może się dzięki niemu stać o wiele łatwiejsza.