Blog z kuchnią na okrągło

Nóż Santoku – gigant wśród noży

W biznesie również tym kulinarnym trzeba nadążać z duchem czasu, bo inaczej można zostać daleko z tyłu. Zresztą kto się nie rozwija, ten się cofa- tak mówi znane przysłowie. Dlatego, by być konkurencyjnym, szefowie restauracji zaopatrują swoje lokale w takie sprzęty jak nóż Santoku.

Co im to daje?

A choćby pozytywną opinię wśród klientów i pracowników. Lokal, który dysponuje najlepszymi pracownikami, pysznym jedzeniem i sprzętem najwyższej jakości, jest zawsze oblegany i ustawiają się do niego tłumy chętnych. Po drugie wspomniany móż to wyrób japoński, a to samo w sobie jest plusem. W końcu Japończycy nie wypuściliby na rynek jakiejś marnej tandety. Po trzecie praca z nożami Santoku to czysta przyjemność, zwłaszcza dla kucharzy, którzy poznali już jego tajniki. Dzięki niemu praca wre, a o to przecież najbardziej rozchodzi się właścicielowi restauracji.

zdjęcie pochodzi z witryny strony ostry-sklep

Gdzie można nabyć noże Santoku?

Z pomocą jak zwykle przychodzą znane serwisy aukcyjne. U nich a jakże można znaleźć nóż Santoku w bardzo atrakcyjnych cenach i w różnych wariantach od małych, po średnie, aż po bardzo duże. Ile kosztują tego typu gadżety. Nie jest to mały wydatek. Za komplet noży trzeba dać nawet kilka stówek. Jednak nie ma powodów do niepokoju, ponieważ ta inwestycja szybko się zwróci. Poza tym restauracja musi mieć sprzęt najwyższej klasy, bo jak inaczej odróżni się od innych podrzędnych lokali. Dobra opinia i usługi najwyższej jakości to jej najmocniejsza broń i zarazem mocny, niepodważalny kapitał. Taki, na który trzeba pracować latami.