Blog z kuchnią na okrągło

Jak wybrać dobre bakalie?

Codzienne przekąski, dodatki do mleka lub jogurtów, zamienniki cukierków i batoników tak można nazwać bakalie. Dzisiaj bakaliami jest wszystko i suszone śliwki, mango, rodzynki, morele, orzechy i przybyłe z dalekiego świata owoce goyi. Każdy sklep z bakaliami oferuje bakalie w opakowaniach i luzem, na wagę. Dobrze jest czytać etykiety bakalii i wiedzieć, co znajduje się w paczce z bakaliami.

Dobre na wszystko

Bakalie są dobre na wszystko, mają w sobie wiele substancji odżywczych, dostarczają nam dużo białka i regulują metabolizm.

  1. Migdały mają dużo witaminy E,
  2. Orzechy zawierają w sobie hormon szczęścia czyli serotoninę,
  3. Jagody goi są dobre na odporność,
  4. Pistacje są źródłem żelaza,
  5. Daktyle zapobiegają miażdżycy,
  6. Rodzynki regulują pracę tarczycy.
    Wymieniać zalety bakalii można jeszcze długo dlatego bakalie hurtownia niejedna proponuje swoim klientom. Zakup bakalii możliwy jest dzisiaj w każdym sklepie i w każdej hurtowni spożywczej.

Gdzie wybrać te najlepsze

sklep z bakaliami

Najlepsze bakalie sklep oferujący zdrową żywność może mieć w swojej ofercie. Ponadto bakalie proponowane są w opakowaniach przez znanych dystrybutorów i importerów. Zawsze dobrze jest zwrócić uwagę na etykietę, z której możemy dowiedzieć się, co dodatkowo zostało do nich dodane.

Wysokokaloryczne

Decydując się na zakup bakalii w sklepie lub hurtowni powinniśmy zdać sobie sprawę, że są to również przekąski wysokokaloryczne. Bakalie posiadają sporo cukru same w sobie, a dodatkowo są potraktowane jeszcze cukrem fruktozowo- glukozowym. Te smaczne przekąski nie powinny, zatem, być jedzone bez umiaru.

Zdrowe, smaczne i wartościowe

Sklepy z bakaliami oraz hurtownie oferujące bakalie polecają te przekąski i oferują ich jak najlepsze wersje. Bakalie to doskonałe przekąski między posiłkami, dają zdrowie i mnóstwo energii.