Blog z kuchnią na okrągło

Co warto wiedzieć o płycie grillowej?

Nie da się ukryć, że dania z grilla mają rzeszę fanów na całym świecie, nic dziwnego, ponieważ smak tych potraw jest naprawdę boski. Płyty grillowe mogą być urządzeniami zarówno gazowymi, jak i elektrycznymi. Jest to niewątpliwie duże ułatwienie. W przypadku płyty gazowej możesz cieszyć się niskimi rachunkami, natomiast w przypadku elektrycznej płyty grillowej jej montaż i konserwacja będzie znacznie łatwiejsza.

Jakie funkcje ma płyta grillowa?

płyta grillowa

Płyta grillowa Gastromocni

Rodzaje powierzchni płyt grillowych, które dostępne są na rynku to:

    • powierzchnia całkowicie gładka
    • powierzchnia wyposażona w ryflowaną powłokę
    • część powierzchni jest gładka, część ryflowana

Płyta ryflowana znajduje swoje zastosowanie w przygotowywaniu różnych warzyw, mięs czy też na przykład bułek na burgery.

Jak wybrać odpowiednią dla Ciebie płytę grillową?

Głównym czynnikiem, który powinieneś wziąć pod przed zakupem płyty grillowej jest sposób jej zasilania. Jak już wyżej pisaliśmy, jeżeli zamierzasz używać jej często lepszą opcją jest zasilanie gazowe, z uwagi na dużo mniejsze rachunki niż w przypadku zasilania elektrycznego. Drugą kwestią jest miejsce, w którym chcesz używać płyty. Jeżeli zamierzasz z niej korzystać w zamkniętych pomieszczeniach – radzimy postawić na opcję z zasilaniem elektrycznym. Kolejny aspekt to powierzchnia płyty. Pamiętaj, że wybierając opcję z dwoma powierzchniami – gładką i ryflowaną, na jednej płycie, będzie to skutkowało tym, że koniec końców będziesz mógł przyrządzić mniejszą ilość jedzenia na swojej płycie grillowej.