Blog z kuchnią na okrągło

Co kupić, by piec pizzę po mistrzowsku?

Pizza to jeden z największych przysmaków Polaków. To danie oryginalnie wywodzące się z Włoch podbiło serca naszego narodu i jest tak chętnie wybierane podczas wyjść do restauracji. Jeżeli pizzę robi się dobrze, to zwyczajnie nie ma szans, by splajtować i zawalić swój biznes. Aby wypiekać się perfekcyjnie trzeba jednak wyposażyć swój punkt gastronomiczny w kilka niezbędnych elementów, wśród których znajduje się między innymi kamień do wypiekania czy szufla do pizzy. Ta ostatnia to profesjonalna łopata operacyjna do pizzy, która służy do wyjmowania okrągłych placków z bardzo nagrzanego pieca.

Łopatka do pieca oraz inne elementy wyposażenia pizzerii

Dobry piec do wypiekania pizzy to jeden z najważniejszych zakupów dla każdego punktu gastronomicznego serwującego pizzę. To tak naprawdę największa inwestycja, jeżeli chodzi o finanse. Dla samego smaku pizzy oraz jej wyglądu duże znaczenie mają jednak też drobniejsze elementy wyposażenia. Jest to chociażby wspominany już wcześniej kamień do pieczenia pizzy, dzięki któremu będzie ona miała bardzo chrupiące ciasto. Podczas pieczenia ważna jest sama technologia, ale też bezpieczeństwo pracowników. Wyjmowanie placków z gorącego pieca szło sprawnie, naprawdę przyda się profesjonalna łopata operacyjna do pizzy, czyli inaczej szufla. To funkcjonalne i bardzo poręczny sprzęt, pozwalające łatwo wyjmować pizzę nawet z dużych pieców, w których jednocześnie wypieka się kilka placków.

Łopatka do pieca

Tego typu szufla do pizzy zapewnia bezpieczeństwo i chroni przed poparzeniem rąk, gdy placki znajdują się w tylnej części pieca. Jeżeli piec do wypiekania pizzy jest wyeksponowany dla klientów restauracji, wyjmowanie placków tego typu szufladą tworzy też bardzo dobre wrażenie i kojarzy się z prawdziwą włoską pizzerią. To taki mały zabieg służący budowaniu lepszej renomy pizzerii w mieście.