Blog z kuchnią na okrągło

Dlaczego moja domowa pizza nie smakuje jak z pizzerii?

Próbujesz przeróżnych przepisów, zmieniasz stosunki poszczególnych składników, kupujesz najdziwniejsze rodzaje mąki, a i tak nie potrafisz osiągnąć takiego efektu jak w pizzerii. Nic dziwnego, nie będzie to możliwie w domowym piekarniku. Do wypieku naprawdę dobrej pizzy potrzeba profesjonalnego sprzętu.

Pizza z pieca – jedyna w swoim rodzaju

Aby upiec naprawdę dobrą pizzę nie wystarczy dobra receptura. Niezwykle istotnym elementem jest sam sposób jej wypiekania. Osiągnięcie tak wspaniale wypieczonego ciasta jak w pizzerii jest możliwe tylko przy zastosowaniu odpowiedniego narzędzia jakim jest piec do pizzy. Nie rozpatrujemy tutaj pizzy pieczonej w piecu opalanym drewnem. To jest rozwiązanie bardzo tradycyjne, które oferują tylko niektóre restauracje. W większości lokalów gastronomicznych, gdzie przygotowywany jest ten włoski przysmak, wykorzystuje się piece do pizzy jedno lub dwukomorowe. Są one zasilane ze zwykłego prądu sieciowego, ale potrafią rozgrzewać się do temperatury nawet 500 stopni. To tutaj właśnie leży największa różnica, jaką oferuje nam piec do pizz z GastroPuls.

Zachowanie ciasta w różnych temperaturach

Domowy piekarnik nie jest w stanie wygenerować tak wysokiej temperatury. Wprawdzie upieczemy prostą, domową pizzę, ale nigdy nie osiągniemy takich rezultatów, jak w temperaturze prawie 500 stopni. Sekret leży w tym jak ciasto zachowuje się w temperaturach około 200-250 stopni generowanych w domowych piekarnikach, a jak we wspomnianych 500. To tam właśnie zachodzi lepsze wypiekanie ciasta.