Blog z kuchnią na okrągło

Czy gastronomiczna zamrażarka szokowa to opłacalna inwestycja?

Zarówno duże restauracje, jak i niewielkie lokale poszukują sposobów na to, aby oferować klientom możliwie najświeższe i najlepszej jakości pożywienie. Aspekty te powinny być wyjątkowo ważne dla każdej osoby w branży gastronomicznej. Podczas przyrządzania i przechowywania jedzenia występuje jednak ryzyko namnażania się bakterii. Chcąc się przed tym uchronić należy zachować podczas wspomnianych procesów szczególną ostrożność. Dlaczego zamrażarka szokowa może okazać się dobrym wyborem?

Jak działają szokowe zamrażarki?

Urządzenia z tej kategorii pozwalają gwałtownie obniżyć temperaturę pożywienia. Dzięki nim możliwe jest szybkie zamrożenie nawet gorących potraw. Umożliwia to bardzo zimny nawiew. W przypadku chłodzenia często stawia się na temp. -25°C, a podczas mrożenia -40°C. Zależnie od wybranego programu i właściwości produktu schłodzenie lub zamrożenie może zająć do kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zaletą jest też opcja ciągłej kontroli panujących w komorze warunków dzięki wygodnym wskaźnikom. Więcej o parametrach zamrażarek szokowych znajdziesz tutaj.

zamrażarka szokowa

Czy warto się zdecydować?

Rozważając zakup takich sprzętów jak gastronomiczne zamrażarki szokowe wiele osób zastanawia się nad tym, czy wydatek się opłaci. Warto zastanowić się nad tym, jakie korzyści przyniesie korzystanie z urządzenia. Wielofunkcyjne modele z tej kategorii umożliwiają też szybkie i kontrolowane rozmrażanie produktów. Korzystanie z tzw. szokówki może znacznie ułatwić zachowanie pożądanej jakości i świeżości serwowanych potraw. Będzie też skutecznym sposobem na poradzenie sobie z ewentualnym marnowaniem pożywienia. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele pieniędzy. Smaczne potrawy wysokiej jakości sprawią z kolei, że klienci będą chętnie wracać i polecać restaurację innym osobom. Zainwestowanie w takie urządzenie bez wątpienia się opłaci.