Blog z kuchnią na okrągło

Profesjonalne urządzenie do wypieków, czyli mikser planetarny

Puszysty biszkopt, kruche bezy, delikatna, ale o odpowiedniej konsystencji bita śmietana, pyszne ciasta drożdżowe i chleb czy kremy do ciast to wypieki i dodatki, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu, którym najczęściej jest mikser. W przeciwnym wypadku mogą po prostu nie wyjść, a my stracimy czas i pieniądze wydane na produkty.

Jaki mikser wybrać do naszej kuchni?

Do wyboru jest bardzo wiele mniej i bardziej profesjonalnych urządzeń. Decyzja, na jakie się zdecydujemy, powinna być poparta naszym doświadczeniem w tej kwestii oraz osobistymi preferencjami. Nie każdy
w kuchni często używa takiego urządzenia, więc jeśli nie jest to nasz priorytet, to wystarczy prosty mikser. Jeśli jednak pieczenie to nasza pasja, warto wziąć pod uwagę bardziej profesjonalne urządzenie jak mikser planetarny Kenwood. Czym różni się od tradycyjnego? Przede wszystkim sposobem mieszania. Jego mieszadła pracują nie tylko po obwodzie misy, ale również wokół własnej osi, stąd zresztą nazwa mikser planetarny. Można się tylko domyślać, że składniki na pewno będą lepiej wymieszane i w znacznie krótszym czasie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze miksera planetarnego Kenwood?

Dla pasjonatów wypieków liczą się jeszcze takie dodatki:

– duża, pojemna misa – przynajmniej koło 4 l,

– specjalna nakładka na misę, która uratuje nasze ściany w kuchni przed ochlapaniem,

– hak do wyrabiania ciężkiego ciasta, np. chleba,

– duża moc – przynajmniej 1400 W,

– mieszadła silikonowe, które idealnie zbierają ze ścianek,

– designerski wygląd – w końcu to urządzenie, które jest wciąż użytkowane i stoi na honorowym miejscu w kuchni.