Blog z kuchnią na okrągło

Z bemarem gastronomicznym łatwej organizować imprezy

Czas jest kluczową jednostką miary w przypadku branży gastronomicznej. Ilość czasu jaką będzie oczekiwał klient na podanie zamówionego przez siebie dania jest jednym z podstawowych wyznaczników oceny, jaką wystawi po wizycie w danym lokalu. Z tego też powodu gastronomia w bardzo szerokim zakresie korzysta z wyposażenia, które pozwala na skrócenie czasu pomiędzy zamówieniem a wydaniem posiłku.

Bemary kluczem do sukcesu

bemar-nastawny-gn

Klient przychodzący do lokalu celem konsumpcji ma dwa podstawowe oczekiwania – aby było smacznie i szybko. Ten pierwszy parametr zalezy wyłącznie od umiejętności kulinarnej obsługi restauracji. Jednakże ta druga wartość zależy tyleż od sprawności personelu co i od wyposażenia lokalu.

Oferując chociażby tzw. „danie dnia”, które powinno być podane na stół w kilka chwil po jego zamówieniu restauracja nie może sobie pozwoli na trzymanie klienta w długim oczekiwaniu. Aby tego uniknąć lokale wykorzystują bemary gastronomiczne. Te stosunkowo proste urządzenia pozwalają na podtrzymywanie temperatury konkretnego dania w pożądanej temperaturze przez dłuższy czas. Wszystko dzięki systemowi podgrzewającemu, stanowiącemu element bemarów gastronomicznych.

Bemar grzewczy na dwa sposoby

Bemary grzewcze dzielą się na dwie zasadnicze grupy. Do jednej należą urządzenia z systemem podgrzewającym opartym o grzałki elektryczne. Bardzo niezawodne, o możliwości regulacji temperatury i indywidualnego dostosowania do charakterystyki danej potrawy.

Do drugiej grupy zaliczane są bemary do restauracji oparte o system podgrzewania otwartym płomieniem. Płomień zazwyczaj pochodzi ze specjalnych świec olejowych, nazywanych podgrzewaczami. Choć jest to rozwiązanie bardzo proste, to jednakże nie sposób mu odmówić skuteczności. Tego typu bemar do restauracji można ustawić w każdym miejscu, także w czasie imprez plenerowych. Jest tu jednakże o wiele mniejsza możliwość wpływania na temperaturę, jaka utrzymywana jest w jego wnętrzu.