Blog z kuchnią na okrągło

Zróżnicowanie w kuchni a mąka kokosowa

Osoby, które unikają glutenu, a także osoby, które dopiero raczkują w temacie zdrowego odżywiania się, poszukują mąk innych niż mąka pszenna, dzięki którym będą mogły spożywać pyszne potrawy. Jaką mąkę wybrać? Mąka kokosowa wydaje się tutaj idealnym wyborem!

Różnorodność

Mąka kokosowa https://planteon.pl/zdrowa-zywnosc/maki/maka-kokosowa ta tym wyróżnia się spośród innych mąk bezglutenowych, że ma bardzo zróżnicowane zastosowania, można używać jej zarówno do pieczenia jak też do smażenia, a także można stosować ją jako dodatek do różnego rodzaju potraw między innymi do śniadania z użyciem musli, do deserów albo sałatek, dzięki czemu potrawy będą miały swój wyjątkowy charakterystyczny smak. Mąka z kokosa ma specyficzny, pyszny, słodkawy smak, który ukochają wszystkie podniebienia.

Wyjdzie na zdrowie

Mąka kokosowa jest dość kaloryczna, ale są to dobre kalorie. Kokos jest niezwykle bogaty w dobroczynne składniki odżywcze i organizm człowieka będzie mógł dzięki temu funkcjonować bez zarzutu, a ciało będzie zaopatrzone w niezbędne witaminy i minerały. Mąka ta ma sporo węglowodanów, tłuszczu i białka, a także sporo błonnika, co czyni są niezwykle wartością dla osób na diecie, ale też dla osób, które chcą po prostu jeść zdrowo. Powody unikania glutenu i mąki pszennej są różne. Niektórzy eksperci radzą skonsultować z lekarzem całkowitą rezygnację z glutenu. Wydaje się jednak, że wykorzystanie mąki kokosowej w wypiekach czy ogólnie jako dodatku w kuchni, wszystkim wyjdzie na zdrowie.