Blog z kuchnią na okrągło

Jakie właściwości ma słonecznik łuskany?

Nie każdy wie, że słonecznik łuskany posiada szereg drogocennych wartości odżywczych. Z pewnością docenią to osoby, które stawiają na zdrowy tryb życia. Można traktować go, jako przekąskę lub uzupełnienie codziennej diety. Opcji jest wiele, a więc wszystko zależy od osobistych preferencji. Z pewnością warto poznać podstawowe właściwości omawianego produktu.

Przeciwdziała miażdżycy

Łuskane pestki słonecznika przeciwdziałają miażdżycy, a także chorobom serca. Warto wiedzieć, że wykazują one zdolność do obniżania złego cholesterolu. Należy jednak podkreślić, że nadmiar nie jest wskazany. Pozytywny wpływ na zdrowie można odnotować tylko wtedy, kiedy produkt będzie spożywany z umiarem. Nadmiar nie jest wskazany.

Właściwości słonecznika łuskanego są wynikiem jego wyjątkowego składu. Można znaleźć tam szereg związków odżywczych, które regulują procesy zachodzące w organizmie.

Poprawia płodność

Kolejnym plusem łuskanych pestek słonecznika jest to, że poprawiają one płodność. Jest to szczególnie istotne dla osób starających się o potomstwo. Omawiana przekąska częściej wybierana jest przez mężczyzn, którzy w naturalny sposób pragną poprawić jakość nasienia. Zwiększa to szanse na zapłodnienie.

Wielu badaczy uważa, że wprowadzenie do codziennego menu pestek ze słonecznika zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu. Odpowiadają za to przede wszystkim fitosterole, a także kwas linolowy.