Blog z kuchnią na okrągło

Czy kartonowe pojemniki na ciasto to dobry pomysł?

Standardowym dodatkiem do każdego kupowanego w cukierni ciasta jest dołączany do niego specjalny pojemnik, który ma zapewnić ciastu bezpieczeństwo podróży do domu. Z reguły każda cukiernia podejmuje za klienta decyzje co do materiału wykonania pojemnika, wybierając model kartonowy. Czy faktycznie kartonowy pojemnik na ciasto jest odpowiedni?

Zalet kartonowego pojemnika

Każdy kupujący ciasto w cukierni klient chce, żeby dotarło ono nienaruszone nawet do najbardziej odległego od cukierni domu. Wymaga to solidnego zabezpieczenia, które zapewni ciastu odpowiednie warunki transportu. I jak się okazuje, takie właśnie warunki zapewniają pojemniki na ciasto wykonane z kartonu. Są one nie tylko bardzo wytrzymałe pod względem ewentualnego uszkodzenia ciasta ze strony mechanicznego uderzenia lub zgniecenia, lecz również sam materiał, jakim jest papier, zapewnia ciastu odpowiednią wentylację, więc nie ma ryzyka, że ciasto się w czasie transportu lub niedługo po nim szybko zepsuje.

Czy ma on jakieś wady?

pojemnik na ciasto

Czy tak dobre opakowanie, jak kartonowe pudełko na ciasto, ma jakieś wady, które mogą spowodować, że klienci mogą wybrać inny materiał? Jedynym mankamentem, który może przychodzić do głowy, jest rzecz jasna wyższa cena. Przykładowo opakowanie plastikowe, które jest głównym konkurentem modelu z kartonu, kosztuje często zaledwie kilkanaście groszy, podczas gdy za model kartonowy trzeba zapłacić na ogół około złotówki. Klienci, widząc taką różnicę, bardzo często błędnie podejmują decyzje o wybraniu wersji z plastiku. Klasyczne pojemniki na ciasto zamówisz online tutaj.