Blog z kuchnią na okrągło

Catauba – leczniczy skarb prosto ze słonecznej Brazylii

O tym, że w naturze drzemie olbrzymi potencjał, wiadomo nie od dziś. Niektóre rośliny mogą pomóc na wiele dolegliwości i schorzeń. Trzeba wiedzieć tylko, jak je prawidłowo przyrządzić, by nie straciły swoich leczniczych właściwości.

Dlaczego herbatki z ziół to dobry pomysł?

Przede wszystkim dlatego, że pijąc je, dostarcza się mnóstwo witamin i składników odżywczych, nie obciążając przy tym wątroby ani żołądka. Herbatki ziołowe są więc lepszą alternatywą niż znane suplementy diety. Poza tym doskonale rozgrzewają, uspakajają i wpływają na szybszy metabolizm.

Jakie właściwości ma catuaba?

Po pierwsze, zioło to korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację. Po drugie, dzięki niemu organizm ma więcej energii i lepszą wydolność catuaba (https://www.krainaherbaty.pl/ziola/catuaba) działa też pozytywnie na układ immunologiczny, przez co wirusom trudniej nas zaatakować. Ma ono również wpływ na zwalczanie patogenów, a to jak wiadomo, przeciwdziała namnażaniu się komórek nowotworowych. Poza tym specyfik ten działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwbólowo.

Jest polecany wszystkim osobom, które mają problemy z krążeniem krwi i zwężone tętnice. Dzięki cataubie można również zapomnieć o senności, braku energii czy ogólnemu osłabieniu. Działa ona jak dopalacz tyle tylko, że legalny i bez żadnych skutków ubocznych. Można powiedzieć, że catauba to taka bezpieczna alternatywa dla osób, które chcą nieco podnieść i podrasować zdolności własnego organizmu.