Blog z kuchnią na okrągło

Otwieracz do puszek – gadżet, który przydaje się podczas przygotowań świątecznych

Święta to bez wątpienia czas, w którym prace kuchenne idą pełną parą. Trzeba przecież przygotować mnóstwo dań na wigilijny stół, zanim zjadą się wszyscy goście. W tym całym zamieszaniu z pewnością przydadzą się otwieracze do butelek i otwieracz do puszek, które nie tylko przyśpieszą proces otwierania i poskramiania opornych pojemników, ale mogą służyć jako świąteczne prezenty.

Dlaczego tego typu gadżety kuchenne są tak istotne podczas świątecznych przygotowań?

Przede wszystkim dlatego, że większość sałatek, potraw mięsnych i zup opiera się na groszku, kukurydzy, majonezie czy bulionie, który trzeba jakoś otworzyć. Przy pomocy otwieracza do puszek ta czynność zajmuje dosłownie kilka sekund zamiast kilku minut. Niby to nie wielka pociecha, ale co człowiek zaoszczędzi nerwów to jego. Przygotowania do Świąt i tak są wystarczająco stresujące, więc po co użerać się jeszcze ze złośliwymi puszkami, czy słoikami. Poza tym używając otwieracza do puszek człowiek- nie niszczy noży, które w tym świątecznym kołowrocie są na wagę złota.

A co z otwieraczami do butelek?

One bardziej przydadzą się podczas Sylwestra. W końcu to najlepszy czas na wznoszenie toastów i kulturalne spożycie alkoholu. Otwieracze do butelek mają tę zaletę, że łatwo się nimi operuje, są niezwykle funkcjonalne i co najważniejsze mogą służyć człowiekowi przez cały rok. W końcu okazji do świętowania w roku kalendarzowym jest naprawdę sporo.

Komu można podarować otwieracz do puszek i otwieracze do butelek?

Tego typu prezentami można obdarować:

• dorosłe studiujące dzieci. W końcu i tak większość z nich często posila się daniami z puszki i napojami z butelek,

• osoby starsze, u których sprawność rąk pozostawia wiele do życzenia,

• osoby, które zawodowo zajmują się gastronomią. W końcu sprawnych sprzętów kuchennych nigdy za wiele,

• współpracownikom jako drobny upominek i wyraz sympatii.