Blog z kuchnią na okrągło

Włoska pizza w każdej kuchni

W każdym piekarniku możemy wytworzyć klimat pizzerii. A wszystko to dzięki zastosowaniu kamienia do pizzy z AleDobre.pl, który sprawia, że spód ciasta szybko się ścina, rośnie i jest gotowy w kilka minut. Chrupki wypiek jest do osiągnięcia, a składniki położone na wierzchu nie wyschną – ciepło nagrzanego kamienia rozprowadzone jest równomiernie i to właśnie jest szczególna jego zasługa. Warto zatem zaopatrzyć się w opcję, która będzie spełniać wszelkie oczekiwania i pozwoli na bardzo długie użytkowanie.

Ważny surowiec

kamień do pizzy prostokątny

Kamień do pizzy jest w całości wytworzony z wytrzymałych na temperaturę surowców. Może to być granit, a także glina szamotowa – są to dwa najpopularniejsze typy, które znajdziemy na sklepowych półkach. W zależności od wymiarów posiadanego piekarnika, trzeba postawić na konkretny rozmiar kamienia do pizzy. Pozostaje jeszcze kształt, który warto dostosować do tego, na jaką formę rozwałkowujemy najczęściej ciasto. Do dyspozycji są odmiany okrągłe, prostokątne i kwadratowe.

Rewelacyjne podanie

Aby można było wygodnie położyć ciasto na kamieniu, a także równie łatwo je z niego ściągnąć, to warto dokupić także łopatkę do pizzy, która umożliwi te czynności i nieraz jest proponowana w zestawie. Z kolei jeśli chcemy zadbać o doskonałą ekspozycję, to można także pokusić się o stojak na kamień, który jest równie wytrzymały i zezwala na ochronę danej powierzchni przed wysoką temperaturą. Pozostaje zatem zagniatanie ciasta, uformowanie kształtu, nałożenie tego, co lubimy i efekt będzie zachwycający.