Blog z kuchnią na okrągło

Na jakie potrawy zdecydowanie warto jest się wybrać do baru mlecznego

Kilka lat temu bar mleczny zaczęły przeżywać prawdziwy renesans. Przestały być kojarzone z miejscem, w którym stołują się tylko i wyłącznie biedni ludzie i studenci. Sporo osób zaczęło tam chodzić właśnie na lunch, bo niektóre potrawy w barze mlecznym przypominają smaki jakie zna się z dzieciństwa.

Idealne ciasto na pierogi czyli tajemnica barów mlecznych

Jedno z kluczowych zdań w każdym barze mlecznym to po prostu pierogi ruskie. Trudno tak naprawdę napotkać bar mleczny, w którym nie uda się zjeść pysznych i delikatnych pierogów. Pracujące tam od lat te same kucharki po prostu opracowały idealne receptury, dzięki którym zawsze wychodzi im ciasto. A to przecież delikatne i elastyczne ciasto na pierogi w tym stylu: https://www.mniammniam.com/przepis-na-ciasto-na-pierogi-miekkie-z-jajkiem jest kwintesencją tego, co niezbędne do przygotowania pierogów jak od babci. A zatem na pierogi do baru mlecznego można iść zawsze i wciąż, zawsze otrzyma się solidną porcję 10 sztuk, dodatkowo oczywiście polanych roztopionym masłem albo cebulką ze skwarkami.

Pierogi leniwe

Kolejna kultowa propozycja z baru mlecznego to po prostu pierogi leniwe. Zwykle serwowane są one tam z bułką tartą i cukrem, ale można też poprosić o wersję wytrawną z solą. Chociaż nazwa pierogi leniwe wskazuje na to, że jest to danie wywodzące się z tradycyjnych pierogów, tak naprawdę nie ma z nimi wiele wspólnego. Jest jednak wspaniałym posiłkiem dla osób uwielbiających smaki dzieciństwa – chyba każdy kiedyś w stołówce szkolnej zajadał leniwe pierogi popijając je szklanką kefiru.

Naleśniki z serem

Menu rodem z baru mlecznego w dużym stopniu opiera się właśnie na produktach nabiałowych. Stąd też właśnie nazwa tego typu tanich knajp. Kolejna propozycja, po którą można tak naprawdę w ciemno sięgać w każdym barze mlecznym to po prostu naleśniki z serem. Naleśniki z serem to kultowe danie, które uwielbiają dorośli i mali. Podawane z roztopionym masłem oraz posypane cukrem pudrem lub kryształem, to po prostu kwintesencja prostego dania, po którym każdy po chwili poczuję się lepiej. To tylko kilka pomysłów na pyszne dania z baru mlecznego. Warto pamiętać o istnieniu takich miejsc i od czasu do czasu zaglądnąć do jakiegoś w okolicy.