Blog z kuchnią na okrągło

Na jakie talerzyki deserowe się zdecydować?

Kto uwielbia piec ciasta i torty, uwielbia je również serwować w elegancki sposób. By tak właśnie podawać swoje słodkie wypieki, potrzebne są eleganckie talerzyki deserowe. Jaki wzór wybrać do swojego domu, skoro jest tak duży wybór takich talerzy? Poniżej kilka pomysłów i inspiracji.

Białe talerzyki deserowe ze złotym lub srebrnym rantem

Białe talerzyki deserowe z porcelany (np. takie), których rant jest ozdobiony złotą lub srebrną farbą, to po prostu klasyka sama w sobie. Na takich talerzykach nawet ciasto z zakalcem prezentuje się trochę lepiej. I to wcale nie jest żart.

Ozdobne talerzyki do deserów inspirowane starą angielską porcelaną

Nie brakuje miłośników starej angielskiej porcelany. Komplet tego typu talerzyków deserowych można kupić na giełdzie staroci albo na aukcjach internetowych. Są one wyjątkowo urocze, jedyne w swoim rodzaju, cieszą oczy i z pewnością wprowadzają bardziej odświętny nastrój podczas serwowania słodkich wypieków.

Nowoczesne ozdobne talerzyki do deserów

Miłośnicy tego co nowoczesne, również w przypadku naczyń kuchennych znajdą wiele ciekawych propozycji. Talerzyki deserowe w kształcie kwadratowym, wykonane z porcelany w ciemnym kolorze, albo ręcznie robione talerzyki szkliwione – to niebanalna propozycja dla osób, które lubią mieć w swojej kuchni jedyne w swoim rodzaju piękne przedmioty.