Blog z kuchnią na okrągło

Elektryczna wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów to urządzenie, które wciąż cieszy się dużo mniejszą popularnością niż na przykład sokowirówki. Wynika to z tego, że umożliwia ona odciskanie soku wyłącznie z owoców cytrusowych. Pomimo tego ograniczenia wciąż daje ona duże możliwości.

Obsługa wyciskarki

Obsługa elektrycznego wyciskacza do cytrusów jest bardzo prosta i poradzi sobie z nią również osoba, która nigdy nie miała styczności z tego typu urządzeniami. Wystarczy przyłożyć przekrojony owoc do obracającej się części urządzenia. Niektóre spośród nich reagują na nacisk, dzięki temu uruchamiając się automatycznie po dociśnięciu połowy owocu we właściwy sposób. Dodatkowo praktycznie każdy wyciskacz do cytrusów posiada specjalne sito, które umożliwia oddzielenie pestek i innych odpadków od soku.

Naturalne soki

Przy pomocy wyciskacza do cytrusów można przygotować świetne naturalne soki, które będą dużo zdrowsze od tych zakupionych w sklepie. Bardzo często z pomocą tego urządzenia wykonuje się soki pomarańczowe lub grejpfrutowe, ale odpowiednie będą też inne soki z owoców cytrusowych. Dodatkowo urządzenie to świetnie sprawdzi się jako wyciskarka do cytryny, odciskając z niej sok, który potem wygodnie można przechowywać w lodówce. Jest to więc bardzo przydatne urządzenie dla osób, które dbają o zdrowy tryb życia i jakość swoich posiłków. Ceny wyciskaczy elektrycznych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, więc jest to dość tani sprzęt.